Voľný čas - okolie - Urbar Vieska ubytovanie

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Voľný čas - okolie

Počas celého roka:
Aquapark - SPA&AQUAPARK Turčianske Teplice leží v srdci Slovenska v prostredí Horného Turca, len pár kilometrov od geografického stredu Európy.
http://aquapark.therme.sk/

Zlaté kúpele Turčianske Teplice - Kúpele Turčianske Teplice sa nachádzajú v južnej časti Turca, priamo v srdci Slovenska. Turčianske kúpele majú jedinečnú polohu – ležia na tektonickom zlome tzv. piscine - priamo na prameni termálnej minerálnej vody.
http://www.therme.sk/nase-kupele/

Bojnice ZOO a zámok - Bojnický zámok je jedným z najstarších a najvýznamnejších slovenských hradov. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského opátstva
http://www.zoobojnice.sk/
http://www.bojnicecastle.sk/

Harmanecká jaskyňa – Od štátnej cesty medzi Banskou Bystricou a Turč. Teplicami sa serpentínovým chodníkom dá dostať k Harmaneckej jaskyni. Vstupnú chodbu zvanú Izbica poznali tunajší drevorubači a robotníci oddávna, jaskyňa však bola objavená až v roku 1932. Dominuje v nej biely mäkký sinter a jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie lokality výskytu netopierov na Slovensku.
http://www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/harmanecka/

Letné obdobie:
Termálne kúpalisko – Prevádzka kúpaliska je od mája do septembra. Kúpalisko sa nachádza v príjemnom prostredí a je známe priaznivou cenou a kvalitou poskytovaných služieb.
http://www.kupaliska.sk/termalne-kupalisko-turcianske-teplice-vieska-a1-209-0-0-1-sk.htm

Cyklotrasy – v regióne Turiec sa nachádza veľa krásnych cyklotrás, ktoré sú vhodné tak pre začínajúcich cyklistov, ako aj pre náročných
http://www.vitajtecyklisti.sk/cyklotrasy-a-cyklotury-na-slovensku/turiec.html

Turistika - Turiec leží v severozápadnej časti Slovenska v Turčianskej kotline. Je výrazne uzavretá hrebeňmi okolitých vysokých pohorí. Zo severu a zo západu ju ohraničuje Malá Fatra s dvoma časťami – krivánskou a lúčanskou. Z východnej strany Turčiansku kotlinu ohraničuje masívna Veľká Fatra. V južnej a juhozápadnej časti tvoria hranicu Turca sopečné Kremnické vrchy a pohorie Žiar.
http://www.skonline.sk/turistika-trasa.php?id=1060

Zimné obdobie:
Jasenská dolina 25km - http://www.jasenskadolina.sk/
Martinské hole 25km - http://www.martinky.com/
Valčianská dolina 20km –
http://www.snowland.sk/
Skalka pri Kremnici 25km –
http://www.skalkaarena.sk/zima/index.php
Ski Krahule 22km -
http://www.skikrahule.sk/

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky